Wiosenne aranżacje ogrodowe wykorzystujące meble ogrodowe

Przyroda budzi się do życia, a wraz z nią rośnie chęć na spędzanie czasu w otoczeniu zieleni. To idealny moment, aby nadać swojemu ogrodowi wiosennego charakteru, wykorzystując do tego produkty Tom Drew. W tym artykule przedstawimy kilka inspirujących pomysłów na aranżacje, które sprawią, że Twój ogród stanie się prawdziwą oazą relaksu i wypoczynku.

Kwitnące rabaty – feeria barw na powitanie wiosny

Pierwszym krokiem do stworzenia wiosennej aranżacji w ogrodzie jest założenie rabat kwiatowych. Wybierając rośliny, warto wziąć pod uwagę ich okres kwitnienia, tak aby rabaty cieszyły oko barwnymi kompozycjami przez cały sezon. Do posadzenia na wiosnę idealnie nadają się m.in.: tulipany, narcyzy, hiacynty, bratki, prymulki i konwalie.

Przed sadzeniem kwiatów należy odpowiednio przygotować podłoże. Należy je oczyścić z chwastów, przekopać i wyrównać. Następnie warto dodać kompost lub nawóz organiczny, aby wzbogacić glebę w składniki odżywcze. Gotowe rabaty można ozdobić drewnianymi palikami lub płotkami, które nadadzą im estetyczny wygląd i ochronią kwiaty przed zwierzętami.

Drewniane meble ogrodowe – miejsce na relaks w zaciszu ogrodu

Nic tak nie sprzyja wypoczynkowi na świeżym powietrzu jak wygodne meble ogrodowe. Drewniane meble ogrodowe Tom Drew to idealny sposób na stworzenie przytulnego kącika do relaksu w zaciszu ogrodu. Firma oferuje szeroki wybór gotowych mebli, takich jak ławki, huśtawki, stoły i krzesła. Wykonane z wysokiej jakości drewna, meble te są nie tylko estetyczne, ale również wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne.

Wybierając meble ogrodowe, warto wziąć pod uwagę wielkość ogrodu i styl aranżacji. Do małych ogrodów idealnie sprawdzą się kompaktowe ławeczki lub fotele. W dużych ogrodach można zaaranżować kącik wypoczynkowy z wygodnym stołem i krzesłami.

Drewniane donice na kwiaty i zioła – uprawa w zgodzie z naturą

aranzacje ogrodowe przykład donica drewniana
Donica drewniana do zawieszenia z oferty firmy Tom-Drew

Drewniane donice to nie tylko praktyczny, ale i estetyczny sposób na uprawę kwiatów i ziół w ogrodzie. Można je ustawić na tarasie, podłodze lub specjalnych stojakach. W skrzynkach można posadzić różnorodne rośliny, takie jak: bazylię, pietruszkę, szczypiorek, miętę, a także truskawki, pomidory i paprykę.

Drewniane skrzynki można ozdobić na wiele sposobów, np. malując je na różne kolory, oklejając papierem dekoracyjnym lub dodając drewniane ozdoby.

Dekoracje ogrodowe z drewna – dodatki, które podkreślą charakter ogrodu

Drewno to uniwersalny materiał, z którego można wykonać różnego rodzaju dekoracje ogrodowe. Do najpopularniejszych należą:

  • Ozdoby z gałęzi – można z nich zrobić np. domki dla ptaków, wiatraczki lub mobilne.
  • Drewniane tabliczki z napisami – mogą one zawierać inspirujące cytaty, nazwy roślin lub zabawne napisy.
  • Figury ogrodowe – z drewna można wyrzeźbić zwierzęta, kwiaty lub inne dowolne kształty.

Dekoracje ogrodowe z drewna nadają charakteru każdemu ogrodowi i sprawiają, że staje się on bardziej przytulny i urokliwy.

Wiosenne aranżacje ogrodowe z wykorzystaniem produktów Tom Drew to doskonały sposób na to, aby stworzyć w swoim ogrodzie wyjątkowe i niepowtarzalne miejsce do wypoczynku i relaksu. Dzięki szerokiej ofercie gotowych mebli i dekoracji każdy może zrealizować swoje pomysły na aranżację ogrodu i nadać mu niepowtarzalny charakter.

TOM DREW

Skip to content